Boris Becker, skvělý tenista, ale i německý divoch

Na první pohled mouchy snězte si mě, lidově řečeno, ale zdání klame. Celým jménem Boris Franz Becker, normálně jen Boris Becker, se narodil 22. listopadu 1967 v německém Leimenu, ne jako jedináček, má sestru Sabinu. Byl vychovávaný jako katolík a jeho otec architekt založil tenisové centrum právě v Leimenu, kde s tenisem začínal. Profesionálním tenistou se stal v roce 1984, ani ne v sedmnácti letech.
Boris Becker zamlada

V roce 1985 už a ještě pořád sedmnáctiletý získal svůj první titul, Queens Club. Ovšem o dva týdny později přišla první zásadní šleha, a to když vyhrál Wimbledon jako nejmladší vítěz v historii vůbec. Také to byl první Němec, který tento grandslam vyhrál. V té době se jednalo o obrovský šok z hlediska tehdejšího tenisu. Dnes by to bylo v podstatě to samé, nicméně až takové jako to bylo v době Beckera asi ne.

Jen dva měsíce po vítězném Wimbledonu se stal nejmladším vítězem v historii turnaje v americkém Cincinnati. Světovou jedničkou se stal v roce 1991, ovšem dávno předtím sváděl další vítězné bitvy. Hned v dalším roce po prvním slavném grandslamovém vítězství ve Wimbledonu se mu to podařilo zopakovat. Zajímavé to bylo i to, že jeho soupeřem ve finále byla československá tenisová legenda Ivan Lendl.

V roce 1987 už byl klasifikován jako druhý světovém žebříčku ATP. Tento rok je zajímavý i takovým jakoby rekordem pro Borise Beckera. V Davis Cupu se tehdy střetlo Německo proti USA. Becker nastoupil proti další legendě Johnu McEnroeovi. Sehráli tehdy jeden z nejdelších zápasů v historii bílého sportu. Celý zápas trval 6 hodin a 22 minut, přičemž tehdy se ještě nehráli tiebreaky, tudíž sety byly opravdu dlouhé.
míček a raketa

Za celou kariéru vyhrál Boris Becker 49 titulů ATP ve dvouhře a 15 ve čtyřhře. Když to vezmeme konkrétně, tak Australian Open vyhrál dvakrát, a to v letech 1991 a 1996. Wimbledonem byl oceněný třikrát, 1985, 1986 a 1989. US Open naproti tomu vyhrál jen jednou, a to v roce 1989. French Open mu však bylo zapovězeno, podobně jako Ivanu Lendlovi Wimbledon. Boris Becker se na French Open dokázal dostat třikrát do semifinále v letech 1987, 1989 a 1991.

Z dalších turnajů dokázal například vyhrát Hopman Cup, což je týmová soutěž, v roce 1995 s Anke Huberovou. Z dalších turnajových vítězství se musí vzpomenout na Turnaj mistrů z roků 1988, 1992 a 1995. Je také držitelem zlaté olympijské medaile ve čtyřhře z roku 1992. Co se týká jeho soukromí, tak tam je to hodně divoké. Dohromady má čtyři děti, z toho některé nemanželské. S první ženou Barbarou má dvě, přičemž mezi jejich dětmi se narodila ještě nemanželská dcera Anna.

Tu zplodil na toaletě jedné z restaurací v Londýně se servírkou. Dlouho nechtěl uznat otcovství, až v posledních letech se s dcerou stýká a pyšní se jí. Nyní má také velké dluhy.